Novinka Aktualizováno 26. 4. 2024

Volvo EX30 získalo prestižní ocenění Red Dot „Nejlepší z nejlepších“, udělované za produktový design

3 minuty čtení
Volvo EX30 získalo prestižní ocenění Red Dot „Nejlepší z nejlepších“, udělované za produktový design

Malé SUV Volvo EX30 bylo poctěno prestižním oceněním Red Dot: Best of the Best Product Design 2024 (nejlepší z nejlepších v oblasti produktového designu).

Jedná se o titul oceňující mimořádně povedený design, který je hodnocen na základě čtyř základních principů dobrého designu: kvalita funkčnosti, kvalita atraktivity, kvalita praktické využitelnosti a kvalita odpovědného přístupu. Porota složená z 39 odborníků z celého světa vybrala Volvo EX30 jako vítěze velmi konkurenční skupiny na základě získání 93 bodů ze 100.

„Volvo EX30 ztělesňuje designové hodnoty společnosti Volvo Cars v menším formátu, přičemž představuje vynikající ukázku prémiového skandinávského designu, v rámci něhož forma sleduje funkci,“ uvádí Jim Rowan, generální ředitel ve společnosti Volvo Cars. „Model EX30 se může pochlubit dosud nejmenší uhlíkovou stopou ze všech našich dosavadních modelů a bezpečností, kterou byste od vozu Volvo očekávali. Nadto nabízí úžasnou technologickou výbavu a je v perfektním souladu s požadavky dnešního trhu, na kterém dává stále více zákazníků přednost elektrickým vozům,“ dodává.

Mezi přednosti modelu EX30 patří dlouhý rozvor kol, velká kola a souměrné převisy dodávající exteriéru na vyváženosti a eleganci. Vůz je z velké části vyroben z přírodních a recyklovaných materiálů, což představuje další krok směrem k dosažení cílů, které jsme si vytyčili na poli udržitelnosti. Mimoto jsme využili prostor vzniklý díky elektrickému pohonu a vytvořili jsme centralizovaný design zahrnující vše od úložných prostorů až po ovládací prvky a displeje, což vedlo k získání flexibilního prostoru s prémiovými proporcemi.

Cenami ověnčený vůz

Volvo EX30, které bylo představeno loni v létě, má již nyní na svém kontě více než 20 důležitých ocenění, mezi která patří prestižní cena Car Design 2024, která je udílena magazínem Aauto&Design již od roku 1984. Mezi jeho další světové tituly náleží například The Sun Car of the Year, Small SUV/Crossover of the Year udělované novinami Sunday Times a Eco Warrior of the Year od magazínu Top Gear.

Zdroj: VCCR